KONYA CİHANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Seniha Ali Fuat Belgin MTAL "Mesleki Eğitimde 1000 Okul iyileştirme " projesine Dahil Edildi!

Milli Eğitim Bakanlığımızın "Mesleki Eğitimde 1000 Okul iyileştirme " projesi kapsamında ilçemiz Seniha Ali Fuat Belgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu projenin içinde yer almıştır.
Seniha Ali Fuat Belgin MTAL

Projenin genel amacı meslek liselerinde eğitim öğretim kalitesini artırmak ve üretim kapasitelerini artırarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Bu proje kapsamında meslek lisemiz de döner sermaye açılacak okul bir fabrika gibi çalışacak ve öğrenciler hem gelişecek hem de okurken para kazanabileceklerdir. Öğretmenler eğitimlere alınacak, sadece bu okul öğrencilerine özel kitaplar, testler, eğitimler, sportif ve kültürel faaliyetler düzenlenecektir. Meslek liseleri ailelerle buluşuyor projesi de 1000 okul projesine dahil edilmiş olup meslek lisesi velilerine yönelik eğitimler, kurslar ve birçok çalışmalar yapılacaktır. Okulun fiziki yapısı, atölye donatımları, z kütüphane düzenlemeleri ile Seniha Ali Fuat Belgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz hem eğitim hem üretim de ilçemiz için önemli bir eğitim kurumu hâline gelecektir.

07-01-2021

Atçeken Mah. Konya. Cad. Hükümet Binası Kat/2 Cihanbeyli/Konya - 0332 673 40 71

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.