KONYA CİHANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYAZ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANAN OKUL VE KURUMLARIN SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI…

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında uygulanmakta olan  “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” kapsamında Cihanbeyli genelinde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okul ve kurumlara sertifikaları verildi.
BEYAZ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANAN OKUL VE KURUMLARIN SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI…

Düzenlenen sertifika törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemseddin AYKUT, Şube Müdürü Tevfik KURT, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Bu törenle “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 15 ilçe ve 76 okul ile birlikte Cihanbeyli genelinde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okulların sayısı 7(yedi) oldu. Şu anda 8(sekiz) okulumuzun “Beyaz Bayrak” başvurusu da değerlendirme aşamasındadır.

 

 Beyaz Bayrak almaya hak kazanan Okullarımız Şunlardır:

-Cihanbeyli Anadolu İmam Hatip Lisesi

-Seniha Belgin İlkokulu

-Seniha Belgin Ortaokulu

-Yeniceoba Zeki Kart İlkokulu

-Yeniceoba İmam Hatip Ortaokulu

-Yeniceoba Cumhuriyet İlkokulu

-Yapalı Cihat Kora İlkokulu/Ortaokulu

 

Beyaz Bayrak Projesi Nedir?

Ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan  “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe konulmuştur. Protokol kapsamında yapılacak çalışmalar ve denetimlerle ülke genelindeki okulların tamamının beyaz bayrak alması suretiyle çocuklarımızın sağlıklı ve hijyenik şartlarda eğitim alması hedeflenmektedir.

 

08-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-2018

Atçeken Mah. Konya. Cad. Hükümet Binası Kat/2 Cihanbeyli/Konya - 0332 673 40 71

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.