KONYA CİHANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YIL SONU TATİL MESAJI

  2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının son günü olan 08 Haziran 2018 tarihinde Cihanbeyli’mizde, 71 okulumuzda 10914 öğrencimiz karnelerini alacak ve hak ettikleri yaz tatiline girmiş olacaklar. Öncelikle zorlu bir eğitim sürecini tamamlayıp bu tatili hak eden öğrencilerimizi gönülden kutluyorum.
YIL SONU TATİL MESAJI

 

Cihanbeyli Milli Eğitim Camiası olarak bizlere emanet edilen çocuklarımızın akademik anlamda en iyi şekilde eğitim almalarını; dini, milli ve ahlaki değerlerimizi özümsemiş, iradesine sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerini asıl hedef olarak önümüze koyduğumuzu belirtiyor; eğitim öğretimin ayrılmaz tarafları olan öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize hitaben şunları söylemek istiyorum:

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren, devlet ve milletimizi bir adım daha ileriye taşımak gayesiyle gönüllere hitap eden sizler, sadece çocuklarımıza ve gençlerimize değil, bütün bir topluma yön vererek ülkemizi, dünyada hak ettiği konuma hızla çıkarmaktasınız. Temel değerlerimizin çocuklarımızda hayat bulmasına vesile olan sizlere, millet olarak çok şey borçluyuz. 

İnanıyorum ki yeni eğitim öğretim dönemine daha dinamik ve hiç bitmeyen yenilenme çabasıyla girecek ve kaldığınız yerden daha da büyük bir heyecanla devam edeceksiniz.

Kıymetli Velilerimiz,

Öğrencilerimizin karnelerini sadece akademik notların var olduğu bir değerlendirme aracı olarak görmenizi özellikle ifade etmek istiyorum.Unutmamak gerekir ki asıl olan notlarının yüksekliği değil, çocuklarımızın sahip oldukları milli ve insani değerlerdir. Bu sebeple yaz tatilini, öğrencilerimizin en verimli şekilde geçirmeleri için bir gayret içerisinde olmalısınız.

Sevgili   Öğrencilerimiz,

Öncelikle bitirmiş olduğunuz eğitim öğretim yılı vesilesiyle sizleri tebrik ediyorum. Karnenizdeki notları önemsemekle birlikte asıl önemli olanın üzerinde yaşadığımız vatana ve mensubu olduğumuz medeniyete duyduğunuz bağlılıktır.

Sizler sadece ülkemizin değil, dünya coğrafyasındaki tüm mazlumların da umudusunuz. Üzerinizdeki sorumluluk, daha çok çalışmayı ve vaktinizi mümkün olan en verimli şekilde değerlendirmeyi gerekli kılıyor. Bu sebeple üç aylık tatil dönemini dinlenmeye olduğu kadar, kitap okumaya, akademik ve sosyal yönden kendinizi geliştirmeye ve akraba ziyaretlerinde bulunmaya ayırmalısınız.

Bu düşünceler içerisinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında özveriyle çalışan eğitim camiasının her bir mensubuna teşekkür ediyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize bereketli ve huzurlu tatiller dileyerek önümüzdeki mübarek Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı da tebrik ediyorum.”

                                                                                   Şemseddin AYKUT 

Atçeken Mah. Konya. Cad. Hükümet Binası Kat/2 Cihanbeyli/Konya - 0332 673 40 71

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.